Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу людину, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження. Прикро, що ми звикли сприймати насильство, як щось неминуче, адже прояви насильства порушують права людини, принципи її вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч із нами чи в нас у домі, у школі, на вулиці, ми можемо й повинні зупинити його.
В рамках щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», учні 5 та 7 класів Гудимівської гімназії були учасниками бесіди "Види насильства: ознаки та прояви" та підготували долоньки з тематичними написами. Учні 9 класу Гудимівська Гімназія провели бесіди, та захід "Ми проти насильства, а ти?", та розібрали ряд насильства які бувають, та що робити в цих випадках, куди звертатися.
Домашнє насильство – це фізичне, психологічне, сексуальне та економічне приниження, залякування, утиски з метою здійснення постійного контролю однієї людини над іншою.
Фізичне насильство: ляпаси, потиличники, кусання, удушення, штовхання, побиття….
Психологічне насильство: словесні образи, крики, приниження, залякування, шантажування….
Сексуальне насильство: примус до статевих контактів, зґвалтування, примус до небажаних форм статевих контактів, примус до спостереження за статевим контактом кривдника з іншими, залучення до порно-індустрії.
Економічне насильство: обмеження у доступі до власних коштів, утиски свободи використання коштів, позбавлення житла, їжі, одягу, заборона навчатися або обирати місце роботи.
Домашнє насильство – це не внутрішньо сімейна справа чи особливості родинного спілкування. Це протиправні дії, яким немає виправдання та про які не можна мовчати!
ми проти насилля
|